آزمایشگاه تکنیک خلاء

آموزش آزمایشگاه تکنیک خلاء به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس آزمایشگاه تکنیک خلاء :

آشنایی با تجهیزات خلا

رئوس مطالب درس آزمایشگاه تکنیک خلاء :

  1. آشنائی با عملکرد پمپ مکانیکی، پمپ دیفیوژن یا توربو مولکولی، ویژگیهای محفظه خلا شیرهای اتصالی و O-Ring ‏،گیره ها اتصالات، شیر پره ای
  2. آشنائی با فشار سنج های مختلف، فشارسنج عقربه ای، پیرانی پنینگ یونیزاسیون کاتد گرم، یونیزاسیون کاتد سرد
  3. تعیین سرعت تخلیه پمپ در حجم ثابت
  4. تعیین سرعت تخلیه پمپ در فشار ثابت
  5. اندازه گیری فشار محفظه خلا بدون نشت بر حسب زمان: (پمپ مکانیکی، مکانیکی و دیفیوژن) و رسم منحنی فشار- زمان
  6. اندازه گیری رسانش لوله ی با طول و قطر معین در رژیم: چسبان و ملکولی
  7. بررسی نشت در دستگاه خلا
  8. لایه نشانی بوسیله تبخیر در خلا

منابع آموزش درس آزمایشگاه تکنیک خلاء :

منبع شناخته شده ای برای این درس وجود ندارد و بنابر صلاحدید می توان از یک کتاب موجود مرتبط کمک گرفت.

جزوات آموزشی درس آزمایشگاه تکنیک خلاء :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس آزمایشگاه تکنیک خلاء :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس آزمایشگاه تکنیک خلاء :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس آزمایشگاه تکنیک خلاء آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *