آشنائی با کاربردهای لیزر

آموزش آشنائی با کاربردهای لیزر به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس آشنائی با کاربردهای لیزر :

آشنایی با برهم کنش نور با ماده، آشنایی با خصوصیات ویژه منابع لیزر و استفاده از این خواص ویژه برای کاربردهایی نظیر اندازه گیری های دقیق با لیزر، کاربرد های پزشکی و صنعتی نظیر فرآوری مواد با لیزر

رئوس مطالب درس آشنائی با کاربردهای لیزر :

 1. معرفی خصوصیات نور لیزر و ویژگی های آن (تکفامی، همدوسی فضایی و زمانی جهتمندی، درخشانی، خصوصیات موجی پرتوهای هرمیت گاوسی، خصوصیات فضایی و زمانی پرتو)
 2. تداخل سنجی با لیزر و معرفی کاربرد هایی نظیر ضخامت سنجی، زبری سنجی، فاصله سنجی، تعیین ضریب شکست اپتیکی، زاویه سنجی (ژیروسکوپ لیزریئ)
 3. پردازش لیزری مواد نظیر جوشکاری، لحیم کاری، سوراخکاری ، برشکاری، سخت کاری
 4. کاربردهای لیزر در اندازه گیری های پارامترهای فیزیکی نظیر ابعاد، فشار، دما، سرعت
 5. کاربرد لیزر در نانوفیزیک
 6. کاربرد های پزشکی لیزر نظیر برهم کنش نور با بافت و پرتو درمانی
 7. آشنائی با روشهای تصویر برداری
 8. آشنائی با ‎ لیدار
 9. آشنائی با کاربردهای لیزر در سامانه های میکروالکترواپتیکال
 10. آشنایی با چاپگرهای لیزری، دیسک های نوری و سی دی ها
 11. آشنایی با فیبر نوری و کاربرد لیزر در مخابرات نوری
 12. کاربرد های لیزر در سامانه های دفاعی

منابع آموزش درس آشنائی با کاربردهای لیزر :

منبع شناخته شده ای برای این درس وجود ندارد و بنابر صلاحدید می توان از یک کتاب موجود مرتبط کمک گرفت.

جزوات آموزشی درس آشنائی با کاربردهای لیزر :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس آشنائی با کاربردهای لیزر :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس آشنائی با کاربردهای لیزر :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس آشنائی با کاربردهای لیزر آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *