آموزش CSS

در این مقاله از سایت در تلاشیم تا به آموزش CSS مقدماتی تا پیشرفته به زبان ساده با طرح و حل مسائل مختلف به صورت رایگان، صد در صد کاربردی و به شیوه پروژه محور بپردازیم تا بتوانیم زمینه یادگیری هر چه بهتر و مناسب تر این زبان برنامه نویسی را برای شما مخاطبان گرامی فراهم آوریم.

Css چیست؟

شما می توانید از HTML برای ایجاد کل ساختار وب سایت خود استفاده کنید. CSS یک زبان نشانه گذاری است که به شما امکان می دهد ساختار صفحات وب ساخته شده با Html را شکل دهید، از ترتیب عناصر گرفته تا تغییر رنگ ها و فونت ها. بنابراین CSS را می توان مکملی برای HTML در نظر گرفت که برای پرکردن نقاط ضعف و شکاف آن توسعه یافته است. در پایان قابل ذکر است که CSS نمی تواند یک زبان برنامه نویسی باشد. زیرا ویژگی های یک زبان برنامه نویسی مانند متغیرها، توابع، شرایط، حلقه ها و … را ندارد.

Css مخفف چیست؟ 

CSS مخفف عبارت Cascading Style Sheet (CSS) ) به معنی “برگه‌های آبشاری” است. کلمه Cascading به معنی آبشاری که اولین کلمه CSS است به این معنی است که به طور پیش فرض کدهای نوشته شده در CSS به ترتیب از بالا به پایین پردازش و اجرا می شوند. مفهوم آبشاری بودن این زبان زمانی بیشتر قابل مشاهده است که یک عنصر در صفحه چندین بار استایل دهی شود. در این صورت آخرین کد مربوط به آن عنصر رونویسی شده و به صورت آبشاری روی تمامی کدهای مربوطه اجرا می شود.

تاریخچه پیدایش Css :

CSS توسط کنسرسیوم شبکه جهانی وب W3C در سال 1996 به یک دلیل ساده ایجاد شد: HTML برای استایل دادن به اجزای صفحه وب و تگ ها طراحی نشده است. شما فقط می توانید از آن برای نشانه گذاری صفحات وب استفاده کنید.

درخواست مشارکت در بهبود و اصلاح محتوا :

به پایان مقاله آموزش CSS به عنوان یکی از مقالات بخش آموزش برنامه نویسی از مبتدی تا پیشرفته سایت رسیدیم. شایان ذکر است این محتوا با گذر زمان و مطابق با آخرین تغییرات، بروزرسانی خواهد شد. در پایان درخواست من از شما بازدیدکننده گرامی در صورتی که استاد دانشگاه، مدرس آموزشگاه، دانشجو رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر و سایر افرادی که به صورت تجربی یا خودخوان با مفاهیم مرتبط با این مبحث آشنایی دارند، این است که نکته نظرات خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین این برگه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما ممکن است در نگارش این محتوا اشتباهاتی وجود داشته باشد که با گوشزد شما آنها را اصلاح خواهیم کرد و یا حتی راه حل های ساده تری برای حل مسائل و یا درک مفاهیم وجود داشته باشد که نویسنده از آن بی اطلاع است و شما در یادگیری آن سهیم خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *