آموزش HTML

در این مقاله از سایت در تلاشیم تا به آموزش HTML مقدماتی تا پیشرفته به زبان ساده با طرح و حل مسائل مختلف به صورت رایگان، صد در صد کاربردی و به شیوه پروژه محور بپردازیم تا بتوانیم زمینه یادگیری هر چه بهتر و مناسب تر این زبان برنامه نویسی را برای شما مخاطبان گرامی فراهم آوریم.

Html چیست؟

Html زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و تمامی کدهای صفحه چه سمت سرور و چه سمت مشتری در نهایت به کدهای HTML تبدیل شده و در مرورگر نمایش داده می شوند. HTML یک زبان برنامه نویسی نیست. HTML یک زبان نشانه گذاری است، به این معنی که بخش های مختلف توسط مؤلفه هایی به نام تگ از هم جدا می شوند که هر کدام کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارند. این تگ ها به مرورگر می گویند که چه نوع عنصری کدام قسمت از صفحه است و چگونه باید نمایش داده شود.

html مخفف چیست؟

اصطلاح HTML مخفف (Hyper Text Markup Language) است که معادل فارسی آن « زبان نشانه‌ گذاری ابر متنی » است.

ویرایشگر مناسب HTML :

صفحات وب را می توان با استفاده از ویرایشگرهای حرفه ای HTML ایجاد کرد و تغییر داد. با این حال، برای یادگیری HTML، توصیه می کنیم از یک ویرایشگر متن ساده مانند Notepad (PC) یا TextEdit (Mac) استفاده کنید. ما فکر می کنیم که استفاده از یک ویرایشگر متن ساده راه خوبی برای یادگیری HTML است.

HTML5 چیست؟

HTML5 در حال حاضر آخرین نسخه HTML است که توسط شبکه جهانی وب (W3C) تایید شده است و به دلیل ویژگی های عالی آن، برنامه نویسان حرفه ای از HTML5 برای طراحی صفحات وب استفاده می کنند. HTML5 بر پایه HTML است و برای یادگیری HTML5 لازم نیست همه چیز را از ابتدا یاد بگیرید. شما می توانید از اطلاعات قبلی استفاده کنید تا فقط آنچه را که نسبت به نسخه های قبلی HTML تغییر کرده است یاد بگیرید و از استفاده از ویژگی های جدید HTML5 لذت ببرید.

درخواست مشارکت در بهبود و اصلاح محتوا :

به پایان مقاله آموزش HTML به عنوان یکی از مقالات بخش آموزش برنامه نویسی از مبتدی تا پیشرفته سایت رسیدیم. شایان ذکر است این محتوا با گذر زمان و مطابق با آخرین تغییرات، بروزرسانی خواهد شد. در پایان درخواست من از شما بازدیدکننده گرامی در صورتی که استاد دانشگاه، مدرس آموزشگاه، دانشجو رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر و سایر افرادی که به صورت تجربی یا خودخوان با مفاهیم مرتبط با این مبحث آشنایی دارند، این است که نکته نظرات خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین این برگه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما ممکن است در نگارش این محتوا اشتباهاتی وجود داشته باشد که با گوشزد شما آنها را اصلاح خواهیم کرد و یا حتی راه حل های ساده تری برای حل مسائل و یا درک مفاهیم وجود داشته باشد که نویسنده از آن بی اطلاع است و شما در یادگیری آن سهیم خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *