نام : آیزاک مارکوویچ خالات نیکوف (به روسی: Исаак Маркович Халатников؛ به اوکراینی: Ісаак Маркович Халатников)

ملیت : اتحاد جماهیر شوروی

زادروز : ۱۷ اکتبر ۱۹۱۹، دنیپروپتروفسک، اوکراین

درگذشت : ۹ ژانویهٔ ۲۰۲۱

تحصیلات :

زمینه های تحقیقاتی :

جوایز و افتخارات :

مدال درجه ۳ شایستگی برای میهن

نشان انقلاب اکتبر

جنگ میهنی، مدال درجه ۲

نشان بنر قرمز کار، سه بار

نشان دوستی مردم

نشان افتخار

جایزه استالین (۱۹۵۳)

جایزه مارسل گروسمان (۲۰۱۲) “برای کشف یک راه حل کلی از معادلات انیشتین با تکینگی خواص نوسانی آشوبناک کیهان شناختی معروف به تکینگی BKL”

سیارک ۴۶۸۷۲۵ خلات به افتخار وی نامگذاری شد. این نامگذاری توسط مرکز بررسی ریزسیاره‌ها در تاریخ ۱۸ مه ۲۰۱۹ (M.P.C. 114955) منتشر شده‌ است.

مقالات و کتاب ها :

مشارکت در تکمیل زندگی نامه اسحاق مارکوویچ خالاتنیکوف :

به پایان شرح حال یکی دیگر از افراد شناخته شده در زمینه توسعه و ترویج علم فیزیک رسیدیم. در نگارش این زندگینامه تلاش شده تا موارد ذکر شده حتی الامکان از مراجع معتبر گردآوری گردد تا امکان اشتباه در ارائه مطالب به شما مخاطبان گرامی به حداقل برسد. با این حال ما نافی امکان اشتباه در ارائه اطلاعات در این مجال نیستیم لذا از شما اساتید، معلمان، دانشجویان و سایر علاقه مندان به آموزش فیزیک که جز مخاطبان این صفحه از سایت می باشید درخواست داریم در صورتی که با اشتباه فاحشی در ارائه اطلاعات در این برگه مواجه شده اید، از طریق بخش نظرات در پایان این صفحه با ذکر منبع دقیق ما را در جریان قرار دهید تا اقدام به اصلاح نماییم، همچنین اگر اطلاعات دقیق تری در ارتباط با این دانشمند گرانقدر دارید از همین طریق ما و سایر مخاطبان این سایت را در جریان قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *