الکترونیک 2

آموزش الکترونیک 2 به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس الکترونیک 2 :

آشنایی با مدارهای تقویت کننده، مدارهای منطقی و ریزپردازنده ها

رئوس مطالب درس الکترونیک 2 :

  1. بررسی مدارهای توان ساز(شامل تقویت کننده های سیگنال های با دامنه بزرگ کلاس A‏، تقویت کننده های پوش-پول،‏ تقویت کننده های کلاس ‎B‏ و ‎AB‏و تنظیم کننده ها و تریستورها (SCR)‏
  2. بررسی مدارهای ترانزیستوری در فرکانس بالا
  3. بررسی تقویت کننده های چند مرحله ای
  4. بررسی تقویت کننده های عملیاتی و تفاضلی
  5. بررسی و محاسبات رقمی یا دیجیتالی }شامل مدارهای NADANOR.AND.OR مشخصات مدارهای یک پارچه ای ‎{(IC)‏
  6. بررسی مدارهای اثر میدان ‎FET‏
  7. دو موضوع از موضوعات زیر با انتخاب استاد درس می توان ارائه شود:۱(استفاده از مدارهای ‎IC‏ در سامانه های قیاسی یا آنالوگ(شامل تقویت کننده های DC،مشتق گیر و انتگرال گیر..) استفاده از مدارهای IC در سامانه های آنالوگ یا دیجیتال (شامل مدارهای منطقی، ‎ترکیبی)‏ ۳) مروری بر ویژگی های ریزپردازنده ها (میکرو پروسورها)

منابع آموزش درس الکترونیک 2 :

منابع اصلی:

‎Electronic principles, Albert Malvino, David Bates, McGraw-Hill Education, 2015‏

Millman’s Integrated Electronics, Jacob Millman, 2″ Edition (or latest), Tata Mcgraw Hill, 2009

منابع فرعی‎:

 Electronic Devices and Circuits Theory,Robert L. Boylestad, Louis Nashelsky,| 1″ Edition (or latest), Prentice Hall, 2012

 Electronics Devices and Circuits, David A. Bell, 5″ Edition (or latest), Oxford University Press, 2008

 Power Electronic, M.J.Fisher, International Thomson Publishing, 1991

 Basic Electronics For Scientists, J.J.Brophy, 5″ Revised Edition (or latest), McGraw-Hill,1990

جزوات آموزشی درس الکترونیک 2 :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس الکترونیک 2 :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس الکترونیک 2 :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس الکترونیک 2 آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *