اینستاگرام یا Instagram ( که به اختصار IG یا Insta نیز نامیده می شود ) یک شبکه اجتماعی برای اشتراک گذاری عکس و فیلم آمریکایی ، متعلق به فیس بوک است. در این برنامه مانند سایر شبکه های اجتماعی ، شما با دنبال کردن سایر کاربران و یا دنبال شدن توسط آنها از طریق نظر دادن ، پسندیدن ، پیام دادن می توانید با آن ها تعامل داشته باشید.

اینستاگرام چیست ؟

اینستاگرام به نظر یک نسخه ساده شده از فیس بوک است ، با این تفاوت که در آن بر استفاده از تلفن همراه برای اشتراک گذاری محتوا تاکید شده. این برنامه به کاربران امکان می دهد محتواهایی ( فیلم و عکس ) را در پروفایل خود بارگذاری کنند که می توانند با فیلترها متنوع آن ها را ویرایش نمایند. از طریق این برنامه افراد می توانند سایر کاربران را برای در جریان قرار گرفتن از محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط آن ها دنبال کنند و همچنین عکس ها و فیلم هایی را که دوست دارند لایک نمایند و یا به صورت عمومی و یا خصوصی برای افراد پیام ارسال نمایند.

تاریخچه اینستاگرام ؟

این برنامه اولین بار در اکتبر سال 2010 توسط کوین سیستروم و مایک کریگر از طریق سیستم عامل iOS ایجاد شد. نسخه اندروید این برنامه در آوریل 2012 منتشر شد و به دنبال آن یک رابط دسک تاپ با ویژگی محدود در نوامبر 2012 در دسترس قرار گرفت ، یک برنامه Fire OS در ژوئن 2014 و یک برنامه برای ویندوز 10 در اکتبر 2016 از آن منتشر شد و بروزرسانی های آن تا به امروز ادامه دارد.

دستگاه هایی که با اینستاگرام کار می کنند ؟

همانطور که پیشتر توضیح داده شد این برنامه به صورت رایگان در دستگاه های iOS مانند iPhone و iPad و همچنین دستگاه های Android مانند تلفن ها و رایانه های لوحی از Google ، Samsung و دیگران به صورت رایگان در دسترس است.

همچنین می توان از طریق کامپیوتر از طریق وب به آن دسترسی داشت. با این حال ، بارگذاری عکس و فیلم و به اشتراک گذاری محتوای موجود با سایر کاربران اینستاگرام ، فقط از طریق برنامه تلفن همراه امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *