برندینگ یک روش بازاریابی است که در آن یک کسب و کار ، نام ، نماد یا طرحی را ایجاد می کند که به کلی متعلق به آن شرکت است. برندینگ به شناسایی یک محصول و تمایز آن از سایر محصولات و خدمات کمک می کند. برندینگ قصد دارد تا حضوری قابل توجه و متفاوت در بازار ایجاد کند تا مشتریان وفادار را جذب و حفظ کند.

نام تجاری شما ساخته شده است تا یک نماینده واقعی از چیزی باشد که شما به عنوان یک تجارت و علاقه مند هستید که توسط مشتریانتان درک شود. برندسازی مهم است زیرا این راهی است برای تمایز خود از رقبا و شفاف سازی آنچه را که شما ارائه می دهید. در نتیجه برندینگ می تواند نحوه درک برند شما را میان علاقه مندانتان تغییر دهد و به دلیل تأثیر کلی بر شرکت شما بسیار مهم است.

برندینگ چیست ؟

برندینگ فقط یک طراحی آرم نیست. شما فقط نمی توانید یک آرم طراحی کنید و بگویید “این برند ماست” این نادرست است ، طراحی آرم شما بخشی از هویت نام تجاری یا برند شما است ، که در کل یک چیز متفاوت است. برندینگ در واقع فرآیند ایجاد نام و تصویر منحصر به فرد برای یک محصول ، خدمات و یا یک فرد یا کسب و کار و … در ذهن مصرف کنندگان است که عمدتاً از طریق تبلیغات با مضمون ثابت ، شکل می گیرد. البته بد نیست به این نکته توجه داشته باشید که پایه و اساس برند شما لوگو شماست. وب سایت ، بسته بندی و فعالیت های تبلیغاتی شما همه باید لوگو شما را یکپارچه داشته باشند ، در واقع لوگو شما ، مشتریان را به برند شما ارتباط می دهند.

برندینگ همچنین احساسی است که مخاطب هنگام فکر کردن در مورد نیازهای خود به آن فکر می کند ، احساسی که می تواند به آنها کمک کند. به بیان دیگر ، برند شما وعده شما به مشتری است. برند شما به آنها می گوید که چه چیزی می توانند از محصولات و خدمات شما انتظار داشته باشند و این پیشنهاد شما را از رقبای شما متمایز می کند. برند شما از این که شما چه کسی هستید ، چه کسی می خواهید باشید و چه کسی مردم شما را درک می کند گرفته شده است.

چرا برندینگ مهم است ؟

زیرا ، برندینگ به شناسایی محصولات یا خدمات شما کمک می کند ، شما را از رقبا متمایز می کند و شخصیتی را ایجاد می کند که مشتریان شما بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. به عبارت دیگر ، فقط کالاها یا خدماتی که کسب و کار شما ارائه می دهد ، مهم نیستند.

بدون نام تجاری ، کسب و کار شما فقط یکی از میلیون ها کسب و کاری است که در دنیای عصبی مشاغل گم شده و سعی در ایجاد نام خود را دارد. برندسازی خوب به شما کمک می کند تا تأثیر قدرتمندتری بر مخاطبان خود بگذارید ، و این امکان را به شما می دهد تا محصولات و خدمات خود را از رقبا متمایز کرده و در فضای کسب و کاری که شما حضور دارید ، به یک تجارت پیشرو تبدیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *