تکنولوژی لیزر

آموزش درس تکنولوژی لیزر به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس تکنولوژی لیزر :

آشنایی با مباحث مربوط به تکنولوژی لیزر

رئوس مطالب درس تکنولوژی لیزر :

  1. انتقال انرژی بین تابش امواج الکترومغناطیس و گذارهای اتمی
  2. خواص مواد لیزری
  3. نوسان ساز لیزر
  4. تقویت کننده لیزر
  5. انواع تشدیدگرهای اپتیکی و ایجاد الگوهای پرتو متفاوت
  6. معرفی تکنولوژی انواع لیزرها بر اساس نوع کارکرد و نوع پمپ (لیزرهای نیمه رسانا و دیودی، لیزرهای گازی، لیزرهای حالت جامد با پمپ فلش و دیودی، لیزرهای فیبر نوری)
  7. دسته بندی رفتار زمانی (پالسی و پیوسته)
  8. محدوده های توانی (توان بالا، متوسط و پایین)

منابع آموزش درس تکنولوژی لیزر :

Solid-State Lasers:A Graduate Text,Walter Koechner, Michael Bass, Springer-Verlag, 2003

Lasers, A. E. Siegman,University Science Books, 1986

جزوات آموزشی درس تکنولوژی لیزر :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس تکنولوژی لیزر :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس تکنولوژی لیزر :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس تکنولوژی لیزر آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *