به آموزش درس بیست و یکم کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی خوش آمدید. در این درس ما تلاش داریم تا پیش از بیان تعاریف و معنای مختلف 12 لغت (  Plea, weary, collide, confirm, verify, anticipate, dilemma, detour, merit, transmit, relieve, baffle) به صورت مجزا، ابتدا در غالب یک متن جامع، آشنایی نسبی با کاربرد این کلمات در زبان انگلیسی به دست آوریم. لطفا فراموش نفرمایید که صرف مطالعه این متن به معنای یادگیری کامل لغات فوق نیست و نیاز هست لغات فوق به صورت تک به تک مورد تجزیه و تحلیل در جملات مختلف قرار بگیرند تا شما به کاربردها و معنای مختلف آنها تسلط پیدا نمایید.

Safety in the Air

The most persistent plea of weary pilots has always been for a machine that would warn them that they were about to collide with an oncoming airplane. Studies of landing patterns confirm that the number of collisions is increasing each year, and pilots verify hundreds of reports of near misses. Recently a system that would  electronically anticipate oncoming airplanes was devised, and the pilot’s dilemma to dive or to climb, to detour to left or right, may be solved. The system has merit, though, only if every plane is equipped to transmit and receive a signal to and from an oncoming plane. But most aviation experts feel that only a system that watches every airplane in the sky will relieve a problem that tends to baffle every one who attempts to find a solution.

امنیت در هوا

همواره مصرانه ترین خواهش خلبانان خسته، دستگاهی بوده است که زمانی که در شرف برخورد با هواپیمایی از جلو هستند به آنها هشدار دهد۔ بررسی های الگوهای فرود تأیید می کند که تعداد برخوردها هر ساله در حال افزایش است و خلبانان صدها گزارش از برخورد احتمالی را تأیید می کنند۔ اخيراً دستگاهی طراحی شد که به شکل الکترونیکی هواپیماهای را که از جلو می آیند پیش بینی می کند و شاید معضل خلبانان برای فرود یا صعود و انحراف به چپ و راست حل شود۔ این سامانه مزیت دارد تنها به شرطی که هر هواپیما برای ارسال سیگنال به یک هواپیما و دریافت آن از هواپیمای دیگر مجهز باشد۔ اما بیشتر کارشناسان هواپیمایی معتقدند که فقط سامانه ای که همه هواپیماهای آسمان را زیر نظر دارد معضلی را حل خواهد کرد که معمولاً کسانی را گیج می کند که تلاش می کنند راه حلی را پیدا کنند۔

به پایان مقاله آموزش درس بیست و یکم کتاب 504 واژه ضروری از بخش آموزش زبان انگلیسی سایت رسیدیم. لطفا انتقادات و پیشنهادات خود در ارتباط با این مقاله را از طریق بخش نظرات با من در میان بگذارید. همچنین من و سایر بازیدکنندگان این مقاله بسیار علاقه مند هستیم چنانچه شما دانش و یا تجربه خاصی در زمینه آموزش زبان انگلیسی بخصوص در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر این درس دارید با ما از طریق بخش نظرات در میان بگذارید.

درس بعدی : درس بیست و دوم کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *