به آموزش درس دوازدهم کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی خوش آمدید. در این درس ما تلاش داریم تا پیش از بیان تعاریف و معنای مختلف 12 لغت (  Ignite, abolish, urban, population, frank, pollute, reveal, prohibit, urgent, adequate, decrease, audible) به صورت مجزا، ابتدا در غالب یک متن جامع، آشنایی نسبی با کاربرد این کلمات در زبان انگلیسی به دست آوریم. لطفا فراموش نفرمایید که صرف مطالعه این متن به معنای یادگیری کامل لغات فوق نیست و نیاز هست لغات فوق به صورت تک به تک مورد تجزیه و تحلیل در جملات مختلف قرار بگیرند تا شما به کاربردها و معنای مختلف آنها تسلط پیدا نمایید.

Electric Auto Is on Its Way

Ignite gasoline and you have noise and smoke; turn on an electric motor and you abolish two headaches which are dreaded by urban populations. Automobile manufacturers are frank about the way their motors pollute the air, and that is why there are frequent hints that the big companies will soon reveal a model electric car.

So far, lack of knowledge in storing electricity in the car prohibits wide production of electric autos, but recently Congress called urgently for adequate research into the battery or fuel cell problem. Electric autos would be inexpensive to run and would decrease air pollution. It might be weird, however, to live in the quiet murmurings of a city where autos which used to be noisily audible would be whisper-quiet.

اتومبیل برقی در راه است

با اشتعال بنزین، دود و سروصدا را خواهید داشت۔ یک موتور برقی را روشن کنید و دو دردسر وحشتناکی را که جمعیت شهری از آن می ترسند از بین ببرید۔ خودروسازان در این باره که چگونه موتورهایشان هوا را آلوده می سازند صاد قند و به همین خاطر نشانه های مکرری وجود دارد که شرکتهای بزرگ بزودی از یک نمونه اتومبیل برقی کاربردی پرده بر خواهند داشت۔

تاکنون نا آگاهی از چگونگی ذخیره ی الکتریسیته در اتومبیل مانع از تولید گسترده اتومبیل های برقی شده است اما اخیراً کنگره آمریکا خواهان تحقیق فوری و شایسته درباره ی مشکل باطری یا سوخت سلولی شده است۔ رانندگی با اتومبیل های برقی کم هزینه است و آلودگی هوا را کاهش می دهد۔ شاید زندگی در محیط آرام یک شهر که در آن اتومیبل هایی که زمانی سروصدای زیادی داشتند و الان نجوای آرامی دارند، عجیب باشد۔

به پایان مقاله آموزش درس دوازدهم کتاب 504 واژه ضروری از بخش آموزش زبان انگلیسی سایت رسیدیم. لطفا انتقادات و پیشنهادات خود در ارتباط با این مقاله را از طریق بخش نظرات با من در میان بگذارید. همچنین من و سایر بازیدکنندگان این مقاله بسیار علاقه مند هستیم چنانچه شما دانش و یا تجربه خاصی در زمینه آموزش زبان انگلیسی بخصوص در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر این درس دارید با ما از طریق بخش نظرات در میان بگذارید.

درس بعدی : درس سیزدهم کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *