به آموزش درس سی و سوم کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی خوش آمدید. در این درس ما تلاش داریم تا پیش از بیان تعاریف و معنای مختلف 12 لغت (Volunteer, prejudice, shrill, jolly, witty, hinder, lecture, abuse, mumble, mute, wad, retain) به صورت مجزا، ابتدا در غالب یک متن جامع، آشنایی نسبی با کاربرد این کلمات در زبان انگلیسی به دست آوریم. لطفا فراموش نفرمایید که صرف مطالعه این متن به معنای یادگیری کامل لغات فوق نیست و نیاز هست لغات فوق به صورت تک به تک مورد تجزیه و تحلیل در جملات مختلف قرار بگیرند تا شما به کاربردها و معنای مختلف آنها تسلط پیدا نمایید.

Don’t Look over My Shoulder!

The kibitzer is a person who volunteers useless information, especially in card games, causing the players to be prejudiced against him. The name comes from a Yiddish word which originally referred to a certain bird whose shrill cry scared the animals away upon the approach of the hunters. Though the kibitzer may think he is being jolly or witty, his advice often hinders more than  it helps. We may scowl at him or lecture him for his abuse of our friendship, but he still continues to mumble his unwelcome remarks. The serious player may even wish he could make the kibitzer mute by sticking a wad of cotton in his mouth. The kibitzer, however, may not realize that he is causing torment or distress to his colleagues. Thus we may have to resign ourselves to his annoying habit if we wish to retain him as a friend.

از پشت سرم نگاه نکن

آدم پشت دست نشین شخصی است که در ارائه اطلاعات بی فایده خصوصاً بازی ورق داوطلب می شود و باعث می شود که بازیکنان نسبت به او تعصب نشان دهند۔ واژه ی ‎jlkibitzer‏ یک لفت عبری مشتق می شود که در اصل به پرنده خاصی اشاره داشت که فریاد گوش خراشش موقع نزدیک شدن شکارچیان، حیوانات را می ترساند و فراری می داد۔ گرچه آدم فضول ممکن است فکر کند که کارش از روی شادی و شوخ طبعی است اغلب توصیه اش بجای اینکه کمکی باشد، یک مانع است۔ شاید از او ابرو درهم کشیم و یا بخاطر سوء استفاده از دوستی مان او را سرزنش کنیم اما او همچنان زیر لب نظرات ناخوشایندش را بیان می کند۔ بازیکن جدی حتی ممکن است آرزو کند که ای کاش می توانست او را با قرار دادن توده ای از پنبه در دهانش ساکت کند۔ اما آدم فضول شاید نداند که باعث اذیت و ناراحتی همکارانش می شود بنابراین اگر بخواهیم که او را به عنوان یک دوست حفظ کنیم، شاید مجبور شویم که خودمان را تسلیم عادت آزار دهنده او کنیم۔

به پایان مقاله آموزش درس سی و سوم کتاب 504 واژه ضروری از بخش آموزش زبان انگلیسی سایت رسیدیم. لطفا انتقادات و پیشنهادات خود در ارتباط با این مقاله را از طریق بخش نظرات با من در میان بگذارید. همچنین من و سایر بازیدکنندگان این مقاله بسیار علاقه مند هستیم چنانچه شما دانش و یا تجربه خاصی در زمینه آموزش زبان انگلیسی بخصوص در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر این درس دارید با ما از طریق بخش نظرات در میان بگذارید.

درس بعدی : درس سی و چهارم کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *