به آموزش درس شانزدهم کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی خوش آمدید. در این درس ما تلاش داریم تا پیش از بیان تعاریف و معنای مختلف 12 لغت (Slender, surpass, vast, doubt, capacity, penetrate, pierce, accurate, microscope, grateful, cautious, confident) به صورت مجزا، ابتدا در غالب یک متن جامع، آشنایی نسبی با کاربرد این کلمات در زبان انگلیسی به دست آوریم. لطفا فراموش نفرمایید که صرف مطالعه این متن به معنای یادگیری کامل لغات فوق نیست و نیاز هست لغات فوق به صورت تک به تک مورد تجزیه و تحلیل در جملات مختلف قرار بگیرند تا شما به کاربردها و معنای مختلف آنها تسلط پیدا نمایید.

 A Valuable Discovery

The laser is a marvelous new device that sends out a slender, concentrated beam of light, a light that surpasses the light at the sun’s surface.So vast is the laser beam’s power that it has without a doubt the capacity to vaporize any substance located anywhere on earth. The laser can penetrate steel, pierce a diamond, or make an accurate die for wire so thin that it can be seen only with a microscope.

Grateful eye surgeons report that they have used laser beams to repair the retinas in some fortunate patients by creating tiny scars that joined the retina to the eyeball. Pioneering medical men are making cautious exploration into cancer cures with the laser, confident that they will alter the course of this brutal disease.

کشفی ارزشمند

لیزر ابزار جدید شگفت انگیزی است که پرتو نوری باریک و متمرکزی را تولید می کند۔ نوری که از نور سطح خورشید برتر است۔ بی شک قدرت لیزر به قدری وسیع است که توان تبخیر ماده ای واقع در هر نقطه از زمین را داراست۔ لیزر می تواند به فولاد نفوذ کند الماس را سوراخ کند و برای سیمی بسیار نازک حدیده ای بسازد که تنها با میکروسکوپ می توان آنرا دید۔ جراحان قدرشناس چشم گزارش می کنند که در بعضی از بیماران خوش شانس با ایجاد زخمهای بسیار کوچکی که شبکیه را به تخم چشم متصل می کند برای ترمیم شبکیه از پرتوهای لیزری استفاده کرده اند۔ پزشکان پیشگام روی درمان سرطان با لیزر کاوش انجام می دهند و مطمئن هستند که روال این بیماری کشنده را تغییر خواهند داد۔

به پایان مقاله آموزش درس شانزدهم کتاب 504 واژه ضروری از بخش آموزش زبان انگلیسی سایت رسیدیم. لطفا انتقادات و پیشنهادات خود در ارتباط با این مقاله را از طریق بخش نظرات با من در میان بگذارید. همچنین من و سایر بازیدکنندگان این مقاله بسیار علاقه مند هستیم چنانچه شما دانش و یا تجربه خاصی در زمینه آموزش زبان انگلیسی بخصوص در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر این درس دارید با ما از طریق بخش نظرات در میان بگذارید.

درس بعدی : درس هفدهم کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *