به آموزش درس نوزدهم کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی خوش آمدید. در این درس ما تلاش داریم تا پیش از بیان تعاریف و معنای مختلف 12 لغت (Harvest, abundant, uneasy, calculate, absorb, estimate, morsel, quota, threat, ban, panic, appropriate) به صورت مجزا، ابتدا در غالب یک متن جامع، آشنایی نسبی با کاربرد این کلمات در زبان انگلیسی به دست آوریم. لطفا فراموش نفرمایید که صرف مطالعه این متن به معنای یادگیری کامل لغات فوق نیست و نیاز هست لغات فوق به صورت تک به تک مورد تجزیه و تحلیل در جملات مختلف قرار بگیرند تا شما به کاربردها و معنای مختلف آنها تسلط پیدا نمایید.

Protecting Our Health

Pick an apple, a tomato, a peach — no worms in the harvest. We are familiar with the abundant use of pesticides by farmers, but today’s chemists are becoming uneasy. They calculate that there are 45,000 different pesticides, and all of them can be absorbed by the fruit on which they are sprayed. The chemists estimate that every morsel we eat in the future may contain a deadly quota of pesticide. The tragedy will come slowly but the threat is real. These government chemists do not suggest that we ban pesticides. They are cautious and do not easily panic. What is needed, they say, are appropriate, budgeted doses that will not pollute our food.

محافظت از سلامتی مان

یک سیب، یک گوجه و یک هلو بچینید که در این برداشت هیچ کرمی نباشد۔ با کاربرد فراوان حشره کش ها توسط کشاورزان آشنا هستیم اما شیمیدانان امروزی نگران هستند۔ شیمیدانان حساب کرده اند که ۴۵۰۰۰ آفت کش مختلف وجود دارد۔ و همه ی آنها می توانند جذب میوه ای شوند که روی آنها پاشیده می شوند۔ شیمیدانان تخمین زده اند که هر لقمه ای که در آینده می خوریم ممکن است دارای مقدار وحشتناکی آفت کش باشد۔ این واقعه ی غم انگیز به آرامی فرا می رسد اما تهدید آن واقعی است۔ این شیمیدانان دولتی پیشنهاد نمی کنند که آفت کش ها را ممنوع و قدغن کنیم۔ آنها محتاطند و براحتی نمی ترسند۔ انها می گویند انچه که مورد نیاز است عبارتست از مقادیر مناسب و کمی که غذای ما را آلود نکند۔

به پایان مقاله آموزش درس نوزدهم کتاب 504 واژه ضروری از بخش آموزش زبان انگلیسی سایت رسیدیم. لطفا انتقادات و پیشنهادات خود در ارتباط با این مقاله را از طریق بخش نظرات با من در میان بگذارید. همچنین من و سایر بازیدکنندگان این مقاله بسیار علاقه مند هستیم چنانچه شما دانش و یا تجربه خاصی در زمینه آموزش زبان انگلیسی بخصوص در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر این درس دارید با ما از طریق بخش نظرات در میان بگذارید.

درس بعدی : درس بیستم کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *