به آموزش درس هجدهم کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی خوش آمدید. در این درس ما تلاش داریم تا پیش از بیان تعاریف و معنای مختلف 12 لغت (Tragedy, pedestrian, glance, budget, nimble, manipulate, reckless, horrid, rave, economical, lubricate, ingenious) به صورت مجزا، ابتدا در غالب یک متن جامع، آشنایی نسبی با کاربرد این کلمات در زبان انگلیسی به دست آوریم. لطفا فراموش نفرمایید که صرف مطالعه این متن به معنای یادگیری کامل لغات فوق نیست و نیاز هست لغات فوق به صورت تک به تک مورد تجزیه و تحلیل در جملات مختلف قرار بگیرند تا شما به کاربردها و معنای مختلف آنها تسلط پیدا نمایید.

The Challenge of the Small Car

The auto makers in Detroit barely survived the tragedy of 1956. That was the year the consumer became aware of the Volkswagen, and the auto market was forever altered. Once Americans got  a glance at this low-priced, nimble, small car that one could manipulate so easily, they frequently refused those horrid Detroit monsters with eight cylinders and ten miles to each gallon of gasoline. Many pedestrians, previously uninterested in owning  a  car,  began  to  purchase  small  foreign cars.

Conservative, as well as reckless drivers, found the price within their budget and became customers. Volkswagen owners would rave about their economical cars, telling everyone how little gas they used and how infrequently they needed to be lubricated. Volkswagen, once one of the most popular small cars sold in America, has now fallen behind the autos of the ingenious Japanese manufacturers.

چالش اتومبیل کوچک

اتومیبل سازان دترویت بسختی می توانستند از واقعه ی غم انگیز سال۱۹۵۶ جان به در برند۔ سال ۱۹۵۶ سالی بود که مصرف کنندگان از فولکس واگن آگاه شدند و بازار اتومبیل برای همیشه دگرگون شد۔ وقتیکه آمریکایی ها به این اتومبیل ارزان قیمت، چالاک و کوچک نگاه کردند که شخص براحتی می تواند آنرا کنترل کند آن هیولای وحشتناک دترویتی هشت سیلندری را که در هر ده مایل یک گالن بنزین می خواست رد کردند۔ بسیاری از عابرین پیاده که قبلا به داشتن یک اتومبیل علاقه ای نداشتند شروع به خریدن اتومبیل های کوچک خارجی کردند۔ رانندگان محتاط و بی پروا قیمت این اتومبیل ها را در حیطه ی بودجه ی خود یافتند و مشتری شدند۔

دارندگان فولکس واگن در مورد اتومبیل های مقرون به صرفه شان غلو می کردند و به همه می گفتند چقدر این ماشينها بنزین کمی مصرف می کنند و اینکه چقدر کم این اتومیبل ها نیاز به روغنکاری دارند۔ فولکس واگن که زمانی یکی از پر طرفدارترین اتومبیل های کوچکی بود که در آمریکا فروخته می شد اکنون از اتومبیل های تولید کنندگان مبتکر ژاپنی عقب مانده است۔

به پایان مقاله آموزش درس هجدهم کتاب 504 واژه ضروری از بخش آموزش زبان انگلیسی سایت رسیدیم. لطفا انتقادات و پیشنهادات خود در ارتباط با این مقاله را از طریق بخش نظرات با من در میان بگذارید. همچنین من و سایر بازیدکنندگان این مقاله بسیار علاقه مند هستیم چنانچه شما دانش و یا تجربه خاصی در زمینه آموزش زبان انگلیسی بخصوص در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر این درس دارید با ما از طریق بخش نظرات در میان بگذارید.

درس بعدی : درس نوزدهم کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *