رادیوایزوتوپها و کاربرد آنها

آموزش رادیوایزوتوپها و کاربرد آنها به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس رادیوایزوتوپها و کاربرد آنها :

آشنایی با خواص فیزیکی و شیمیایی کاربردی رادیوایزوتوپ ها

رئوس مطالب درس رادیوایزوتوپها و کاربرد آنها :

مقدمه: خواص اصلی، خواص فیزیکی و شيميايی و مسائل ايمنی جدول رادیوایزوتوپ ها

تهیه و تولید رادیوایزوتوپ ها: عوامل موثر در انتخاب و تهیه هدف های مورد استفاده برای تولید رادیوایزوتوپ ها، نحوه محاسبات تولید رادیوایزوتوپ ها، حفاظ سازی، روش های تولید رادیوایزوتوپ ها برای صنایع و پزشکی، اصول و روش تهیه و تولید رادیو داروها و کیت های مربوطه، کنترل کیفی رادیوایزوتوپ ها و رادیو داروها

اشنایی با سامانه های پرتودهی و روش های پرتو فرایند: طراحی سامانه های پرتودهی، روش های پرتو فرايند سترون کردن محصولات با پرتو گاما و الكترون، اثرات پرتو گاما روی میکروارگانیسم هاۍ اثرات پرتو گاما و الکترون بر روی پليمرها، پرتودهی مواد غذایی، کنترل کیفی در پرتوفرایند دزیمتری با دز بالا

منابع آموزش درس رادیوایزوتوپها و کاربرد آنها :

منابع اصلی:

Radioisotopes, D. Billington, G. G. Jayson, P. J. Maltby, BIOS Scientific, 1992

Radioisotope Engineering, G. G. Eichholz, Dekker Publications, 1972

منابع فرعی:

Radioisotopes: Applications in Physical Sciences, Nirmal Singh , InTech, 2011

Radiopharmaceuticals: Progress and Clinical Perspective, G. J. Fritzberg, CRC Press 1986

Industrial Application of Radioisotopes, G. Foldiak, Elsevier Publication Company, 1986

Introduction to Nuclear Engineering, J. R. Lamarsh, Prentice Hall, 1983

Radiotracer Techniques and Application, E. A. Evance, Dekker Publications, 1977

‎Rdioisotope Production and Quality Control, International Atomic Energy Agency Staff, 1971‏

جزوات آموزشی درس رادیوایزوتوپها و کاربرد آنها :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس رادیوایزوتوپها و کاربرد آنها :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس رادیوایزوتوپها و کاربرد آنها :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس رادیوایزوتوپها و کاربرد آنها آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *