سئو یا seo مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتور جستجو است ، که عملکرد آن موجب افزایش کمیت و کیفیت ترافیک ورودی به سایت شما از طریق نتایج موتور جستجوی ارگانیک یا به تعبیر دیگر سازمان یافته است.

با بهبود سئوی خود می توانید برای گسترش دیده شدن لینک محصولات و خدماتتان در موتورهای جستجو تلاش کنید. سئو به شما کمک می کند تا به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید و فروش بیشتری داشته باشید.

سئو چیست ؟

سئو فرآیند بهینه سازی سایت شما برای دریافت ترافیک ارگانیک یا بدون پرداخت هزینه از صفحه نتایج موتور جستجو از جمله گوگل است. به عبارت دیگر ، سئو شامل ایجاد تغییرات خاصی در طراحی سایت و مطالب شما است که سایت شما را برای موتور جستجو جذاب تر می کند.

شما سئو انجام می دهید به این امید که موتور جستجو وب سایت شما را به عنوان یک نتیجه برتر در صفحه نتایج خود نمایش دهد. لذا با ایجاد محتوای جذاب تر و موثرتر بر روی سئو ، می توانید شانس خود را برای ایجاد ترافیک ارگانیک هدفمندتر افزایش دهید.

انواع سئو ؟

سئو یا بهینه سازی سایت نیز به دسته های متنوعی تقسیم بندی می شود اما نکته مهم در مورد این دسته بندی این است که بدانیم زیر مجموعه های سئو یک فرآیند متفاوت نیستند ، و این دسته بندی فقط راهی برای تجزیه یک فرآیند پیچیده در چندین فرآیند کوچکتر است که آسانتر به نظر برسد . بنابراین ، انواع مختلف سئو عبارتند از : سئو فنی ، سئو داخلی ، سئو محتوایی ، سئو خارجی ، سئو محلی ، سئو موبایل ، تجارت الکترونیک سئو که ما به فراخور زمان به آن ها خواهیم پرداخت.

سئو چه تاثیری بر گوگل دارد ؟

Google (یا هر موتور جستجوی دیگری) خزنده ای دارد که کلیه اطلاعات مربوط به مطالبی را که می توانند در اینترنت پیدا کنند جمع آوری می کند. این خزنده ها تمام 0 ها و 1 ها را به موتور جستجو باز می گردانند تا یک فهرست ایجاد کنند. سپس این فهرست از طریق الگوریتمی تغذیه می شود که سعی می کند تمام داده ها را با پرس و جو کاربران در موتور جستجو مطابقت دهد. در واقع کار سئو در این مرحله آغاز می شود و با بهینه سازی صفحات سایت مطابق الگوریتم های در نظر گرفته شده توسط این جستجوگرها ، سعی در نمایش مطالب سایت در بین رتبه های برتر نتایج این موتورهای جستجوگر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *