ساختار و تحول ستارگان

آموزش ساختار و تحول ستارگان به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس ساختار و تحول ستارگان :

مطالعۀ ساختار درونی ستارگان و تحول دینامیکی این ساختار

رئوس مطالب درس ساختار و تحول ستارگان :

 1. ویژگی های مشاهده ای ستارگان
 2. معادله جرم و تعادل هیدروستاتیک
 3. انتقال:حرارت تایشۍ
 4. انتقال همرفتی
 5. واکنش های هسته ای در ستارگان
 6. مدل سازی ساختار ستارگان
 7. پلی تروپ ها
 8. جو ستارگان
 9. نوسان ستارگان
 10. تحول ستارگان کم جرم
 11. تحول ستارگان پر جرم
 12. کوتوله های سفید
 13. ستارگان نوترونی
 14. سیاه چاله ها

منابع آموزش درس ساختار و تحول ستارگان :

‎An Introduction to Modern Astrophysics, , B. W. Carroll and D. A. Ostlie, Addison- Wesley, 2” Edition (or latest), 2006‏

جزوات آموزشی درس ساختار و تحول ستارگان :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس ساختار و تحول ستارگان :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس ساختار و تحول ستارگان :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس ساختار و تحول ستارگان آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *