سامانه های پیچیده

آموزش سامانه های پیچیده به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس سامانه های پیچیده :

آشنایی با فیزیک سامانه های پیچیده و روشهای تحلیل رفتار آنها

رئوس مطالب درس سامانه های پیچیده :

  1. مقدمه ای بر سامانه های پیچیدهای مثالها
  2. مفهوم نظریه پیچیدگی برآیش ‎(Emergence)‏
  3. آشنایی با سامانه های غیر خطی و آشوب
  4. سلول های خودکار
  5. مدل های شبکه ای و شبکه های مختلف
  6. توزیع های توانی و خودسامان دهی بحرانی
  7. نظریه تکامل
  8. رفتارهای جمعی
  9. کاربردها (زیست شناسی، محیط زیست، سامانه های اجتماعی‎)‏

منابع آموزش درس سامانه های پیچیده :

Foundations of Complex Systems: Emergence, Information and Predicition, Nicolis, Gregoire, Cathy Nicolism World Scientific, 2012

‎Modeling Complex Systems, Boccara, Nino, Springer Science & Business Media, 2010

‎Dynamics of Complex Systems, Bar-Yam,Yaneer, The Advanced Book Program Addison-Wesley, 1997

جزوات آموزشی درس سامانه های پیچیده :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس سامانه های پیچیده :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس سامانه های پیچیده :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس سامانه های پیچیده آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *