طیف سنجی لیزری 2

آموزش درس طیف سنجی لیزری 2 به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس طیف سنجی لیزری 2 :

آشنایی با مباحث تکمیلی طیف سنجی لیزری

رئوس مطالب درس طیف سنجی لیزری 2 :

  1. طیف سنجی جذبی و فلوروسانس محدود به دوپلر با لیزرها ( مزایای لیزر در طیف سنجی، فلورسانس ‎القائی‏ لیزری، طیف سنجی جذبی )
  2. طیف سنجی غیرخطی ( جذب خطی و غیرخطی، طیف سنجی اشباع، طیف سنجی قطبش، طیف سنجی چندفوتونی )
  3. طیف سنجی رامان لیزری
  4. طیف سنجی پرتو مولکولی
  5. روشهای دوتشدیدی ( دوتشدیدی اپتیکی۔ فرکانس رادیوئی، دوتشدیدی اپتیکی۔ فرکانس فرکانس ماکروویو، دوتشدیدی اپتیکی۔ اپتیکی )
  6. طیف سنجی با تفکیک زمانی ( تولید لیزرهای با پالس کوتاه Q، اندازه گیری طول پالس، اندازه گیری طول عمر تراز )

منابع آموزش درس طیف سنجی لیزری 2 :

Laser Spectroscopy Basic Concepts and Instrumentation, 3″Ed., Wolfgang Demtröder,Springer-Verlag Berlin Heidelberg , 2003

Laser spectroscopy, Demtrider W., Vol. 1, Springer, 2008

جزوات آموزشی درس طیف سنجی لیزری 2 :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس طیف سنجی لیزری 2 :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس طیف سنجی لیزری 2 :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس طیف سنجی لیزری 2 آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *