طیف سنجی

آموزش طیف سنجی به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس طیف سنجی :

آشنایی با مبانی طیف سنجی

رئوس مطالب درس طیف سنجی :

  1. چشمه ها و آشکارساز در طیف سنجی
  2. روشهای طیف سنجی (از جمله طیف سنجی فوریه، طیف سنجی با لیزر)
  3. طیفهای اتمی: اسپین الکترونها و برهمکنش اسپین۔مدار،۔ طیف اتمهای با ترازهای پرم تاثیر میدان خارجی روی ترازهای انرژی اتمها
  4. طیف سنجی مولکولی: نوسانات و چرخش مولکولها، ترازهای مولکولهای دو اتمی و چند اتمی
  5. طیف مواد چگال: ترازهای الکترونی در ماده چگال، ناخالصیها و نقش آنها در طیف جذبی، مراکز اکسایتون و لومینسانس

منابع آموزش درس طیف سنجی :

Introduction to Spectroscopy, D. L. Pavia, G.M. Lampman, G. S. Kriz, J. R. Vyvyan, sit Edition (or latest), Cengage Learning, 2014

‎Modern Spectroscopy, J. Michael Hollas, 4″ Edition (or latest), John Wiley & Sons, 2004

جزوات آموزشی درس طیف سنجی :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس طیف سنجی :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس طیف سنجی :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس طیف سنجی آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *