فیزیک راکتورهای هسته ای 1

آموزش فیزیک راکتورهای هسته ای 1 به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس فیزیک راکتورهای هسته ای 1 :

ارائه ساختار فیزیکی حاکم بر راکتورهای هسته ای و صورت بندی ریاضی برهم کنش های نوترون در یک راکتور

رئوس مطالب درس فیزیک راکتورهای هسته ای 1 :

  1. مبانی واکنش های هسته اي، منحنی انرژی بستگی، همجوشی، شکافت
  2. واکنش های نوترون، سطح مقطع پراکندگی نوترون، محدوده های انرژی واکنش های نوترون، بستگی سطح مقطع به انرژی، پراکندگی نوترون
  3. توزیع انرژی نوترون، خواص سوخت هسته ای، طیف انرژی نوترون، نوترون های سریع، کند و گرمایی، نرخ واکنش های شامل نوترون
  4. راکتور های قدرت، ترکیب اجزا راکتور، راکتور آب سبک و سنگین، راکتورهای با کند کننده گرافیتی، راکتورهای سریع، شبکه های راکتور گرمایی

منابع آموزش درس فیزیک راکتورهای هسته ای 1 :

منابع اصلی:

‎Fundamentals of Nuclear reactor physics, E.E. Lewis, Academic Press, 2008

منابع فرعی‎:

 Introduction to Nuclear Engineering, J. R. Lamarsh, Prentice Hall, 1983

 Fast Breeder Reactor, A. Walter, McGraw-Hill, 1980

 Neutron Physics, K. H. Beckurts and K. Wirtz, Springer-Verlag, 1964

جزوات آموزشی درس فیزیک راکتورهای هسته ای 1 :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس فیزیک راکتورهای هسته ای 1 :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس فیزیک راکتورهای هسته ای 1 :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس فیزیک راکتورهای هسته ای 1 آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *