آموزش فیزیک سال دهم به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های کمک آموزشی، دانلود جزوه معلمان برتر، فیلم های آموزشی تدریس معلمان مدارس و آموزشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، امتحان نهایی، کنکور سراسری داخل و خارج کشور و دانشگاه آزاد مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس فیزیک سال دهم :

در این کتاب دانش آموزان با تعریف و کاربردهای علم فیزیک، مدل سازی در فیزیک، اندازه گیری و کمیت های فیزیکی، اندازه گیری و دستگاه بین المللی یکاها، اندازه گیری و دقت وسیله های اندازه گیری، چگالی، حالت های ماده، نیروهای بین مولکولی، فشار در شاره ها، شناوری، شاره در حرکت و اصل برنولی، انرژی جنبشی، کار انجام شده توسط نیروی ثابت، کار و انرژی جنبشی، کار و انرژی پتانسیل، پایستگی انرژی مکانیکی، کار و انرژی درونی، توان، دما و دماسنجی، انبساط گرمایی، گرما، تغییر حالت های ماده، روش های انتقال گرما، قوانین گازها، معادله حالت و فرآیندهای ترمودینامیکی ایستاوار، تبادل انرژی، انرژی درونی و قانون اول ترمودینامیک، برخی از فرآیندهای ترمودینامیکی، چرخه ترمودینامیکی، ماشین های گرمایی، قانون دوم ترمودینامیک به بیان ماشین گرمایی، قانون دوم ترمودینامیک و یخچال ها و … آشنایی پیدا می نمایند.

رئوس مطالب درس فیزیک سال دهم : 

توجه ویژه : ترمودینامیک ( فصل 5 فیزیک پایه دهم ) مختص رشته ریاضی فیزیک می باشد.

جزوات آموزشی درس فیزیک سال دهم :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس فیزیک سال دهم :

  1. محمدرضا یاری ( صفر تا صد فیزیک دهم – مدرسه مجازی آلاء )
  2. فرشید داداشی ( صفر تا صد فیزیک دهم – مدرسه مجازی آلاء )
  3. حمیدرضا جوشقانی ( مدرسه مجازی آی نو )
  4. علی نعیمی ( گزینه دو )
  5. پرویز کازرانیان ( کارگاه نکته و تست فیزیک دهم – مدرسه مجازی آلاء )

مشارکت در بهبود آموزش درس فیزیک سال دهم :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق، دانشجو و یا حتی دانش آموز این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس فیزیک سال دهم آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما دوست گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *