فیزیک سرامیک ها

آموزش فیزیک سرامیک ها به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس فیزیک سرامیک ها :

آشنایی با فیزیک سرامیک های گوناگون، ساختارها ویژگی ها و کاربرد هایشان

رئوس مطالب درس فیزیک سرامیک ها :

  1. انواع جامدات
  2. مروری بر ساختار بلوری سرامیک ها، عیب های بلوری
  3. ترابرد الكترون
  4. ترابرد جرم
  5. سرامیک های مغناطیسی (شامل فریت ها و گارنت ها)
  6. سرامیک های الکتریکی )شامل دی الکتریک ‎ها،‏ فروالکتریک ها و پیزوالکتریک ها)
  7. خازن ها و مقاومت های سرامیکی
  8. ابر رساناهای دما بالای سرامیکی
  9. وریستورهای اکسید روی، گارنت های ایتریوم- آلومینیوم ‎(YAG)‏
  10. ‏اثرات ساختار ریز بر ویژگی های فیزیکی سرامیک ها

منابع آموزش درس فیزیک سرامیک ها :

Electroceramics: Materials, Properties, Applications, A. J. Moulson and J. M. Herbert, Chapman & Hall, 2005‏

Physical Ceramics: Principles for Ceramic Science and Engineering, Y. M. Chiang, D. P. Birnie and W. D. Kingery, John Willey & Sons, 1996

جزوات آموزشی درس فیزیک سرامیک ها :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس فیزیک سرامیک ها :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس فیزیک سرامیک ها :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس فیزیک سرامیک ها آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *