محاسبات عددی

آموزش محاسبات عددی به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس محاسبات عددی :

آشنایی با روش های عددی و رایانه ای در محاسبات فیزیکی

رئوس مطالب درس محاسبات عددی :

  1. خطا: خطا ها، پایداری،اپسیلون ماشین
  2. ریشه یابی: دوناحیه ای، نیوتن رافسون ، هیبرید مکان دروغین، سکانت، مولر
  3. ماتریس ها و دستگاه معادلات خطی: حذف اگوسی، چرخش حذف گوسی با جایگذاری، تجزیه بالا و پایین مثلثی
  4. برازش: اصول برازش، برازش خطی و غیرخطی، برون یابی ریچاردسون
  5. انتگرال گیری عددی: مشتق گیری ‎عددی-انتگرال‏ به روشهای ذوزنقه سیمسون، بول، طرح رومبرگ، معرفی تربیع، روش گاوس، روش لاژور، روش چبیشف
  6. معادلات دیفرانسیل معمولی(شرط ‎ اولیه) روش اویلر و پایداری آنها۔ روش رونجی کوتا، حل دستگاه معادلات دیفرانسیل
  7. معادلات دیفرانسیل معمولی (شرایط مرزی): روش های عناصرهای محدود، روش تفاضلهای کوچک
  8. آشنایی با چند بسته نرم افزارهای کاربردی روز: mathlab — maple- mathematica

منابع آموزش درس محاسبات عددی :

A First course in computational physics, P.L.DeVries and J.E.Hasbun, Jones & Bartlett Learning, 2™ Edition (or latest), 2010‏

‎Computational Physics: Fortran Version Steven E. Koonin and Dawn C. Meredith, Addison-Wesley, 1998

جزوات آموزشی درس محاسبات عددی :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس محاسبات عددی :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس محاسبات عددی :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس محاسبات عددی آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *