معمای وجود :

فیزیک کوانتومی به عنوان تئوری جانشین فیزیک کلاسیک برای مقیاس های اتمی و زیر اتمی معرفی شده است. این طرح نوین بر پایه انگاره فاینمن طرح ریزی شده که می گوید ؛ یک سامانه برخلاف فیزیک کلاسیک که تنها یک تاریخ مشخص داشت ، می تواند هر تاریخ ممکن را داشته باشد.

 

در فیزیک کلاسیک ،اعتقاد به کسب آگاهی ما از جهان از راه مشاهده مستقیم بود اما در فیزیک نوین، واقع گرایی وابسته به مدل بدین صورت است که ، مغز ما داده های ورودی از اندام های حسی را با ساختن مدلی از کیهان تفسیر می کند و زمانی که مدل در توضیح رویدادها موفق باشد ،آن گاه حقیقت مطلق را به آن مدل نسبت می دهیم. لذا با بروز روش های متفاوت، تمایزی میان روش ها قائل نمی شویم و هر کدام که مناسب تر بود مورد استفاده قرار می دهیم.

 

تئوری – ام، به عنوان تئوری دربرگیرنده همه چیز، اذعان دارد شمار بسیاری کیهان از هیچ آفریده شده اند و موجودیت ما از میان این طیف گسترده فقط کیهان هایی را برمی گزیند که با زندگی ما سازگاری داشته باشند.

 

در ادامه این مقاله مطالعه نمایید :

متن مقاله معمای وجود ارائه شده در بالا خلاصه ای فصل اول کتاب طرح بزرگ هاوکینگ می باشد. اگر علاقه مند هستید به صورت مفصل تر و با جزئیات بیشتر این بخش را مطالعه نمایید می توانید از مقالات زیر استفاده نمایید، در غیر این صورت برای مطالعه بخش بعدی می توانید از لینک زیر استفاده نمایید :

حکومت قانون

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *