نجوم و اختر فیزیک

آموزش نجوم و اختر فیزیک به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس نجوم و اختر فیزیک :

آشنایی با مقدمات نجوم و اختر فیزیک

رئوس مطالب درس نجوم و اختر فیزیک :

  1. نجوم کروی
  2. ابزارهای نجومی
  3. آشنایی با خورشید و منظومه شمسی
  4. نورسنجی ستارگان و سامانه قدر
  5. سازوکارهای تابش
  6. طیف ستارگان
  7. ستارگان دوتایی
  8. ساختار و تحول ستارگان
  9. ستارگان فشرده
  10. کهکشان ها

منابع آموزش درس نجوم و اختر فیزیک :

منابع اصلی:

Fundamental Astronomy, Hannu Karttunen, Pekka Kröger, Heikki Oja, Markku Poutanen, Karl Johan Donner, Springer, 5″ Edition (or latest), 2007

 Introductory Astronomy and Astrophysics, Zeilik and Gregory, Harcourt School, Edition (or latest), 1992

‏منابع فرعی:‎

An Introduction to Modern Astrophysics, B. W. Carroll and D. A. Ostlie, Addison-Wesley; 2″ Edition (or latest), 2006

جزوات آموزشی درس نجوم و اختر فیزیک :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس نجوم و اختر فیزیک :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس نجوم و اختر فیزیک :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس نجوم و اختر فیزیک آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *