نظریه میدان آماری

آموزش درس نظریه میدان آماری به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس نظریه میدان آماری :

آشنایی با نظریه ی میدان و کاربردهایش در سیستم های آماری

رئوس مطالب درس نظریه میدان آماری :

  1. مروری بر پدیده های بحرانی
  2. نظریه ی لانداو گینزبورگ
  3. مدل های مختلف آماری
  4. اصول بازبهنجارش
  5. نمودارهای فاینمن
  6. معادلات کالن سیمنزیک
  7. مباحث ویژه

منابع آموزش درس نظریه میدان آماری :

منبع اصلی:

Quantum and statistical field theory, Le Bellac, Michel. Oxford: Clarendon Press, 1991

منابع فرعی:

‎Statistical Field Theory, Volume I: From Brownian Motion to Renormalization and Lattice‏ ‎Gauge Theory, Itzykson, C., and D. Drouffe. Cambridge Monographs on Mathematical‏ ‎Physics, 1989‏

‎Introduction to statistical field theory, Brézin, Edouard. Cambridge University Press, 2010

جزوات آموزشی درس نظریه میدان آماری :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس نظریه میدان آماری :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس نظریه میدان آماری :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس نظریه میدان آماری آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *