ویادئو (Viadeo) یک شبکه اجتماعی حرفه ای فرانسوی است که برای کاربران برای ایجاد و توسعه روابط حرفه ای و افزایش شبکه کسب و کار آنها ساخته شده است. این شبکه در سال ۲۰۰۴ توسط دو تاجر اینترنتی فرانسوی به نامهای دنیل روشه و دومینیک روشه تأسیس شد.

ویادئو در حال حاضر بیش از ۶۵ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد و در بیش از ۲۰۰ کشور فعالیت می کند. این شبکه به صورت اساسی در کشورهای اروپایی و آفریقایی پرطرفداری دارد و با ارائه خدمات به زبان های مختلف، به کاربران امکان ارتباط با کسب و کارهای محلی و بین المللی را می دهد.

ویژگی های اصلی ویادئو شامل ایجاد پروفایل حرفه ای، ارتباطات حرفه ای، جستجوی کار، گروه های حرفه ای و امکان ارتباط با کسب و کارهای مختلف است. کاربران می توانند پروفایل خود را با اطلاعات شخصی، تجربه کاری، مهارت ها، تحصیلات و علاقه مندی ها پر کنند و با دیگران در ارتباط باشند. این شبکه همچنین امکان ارسال پیام، ایجاد و مدیریت گروه های حرفه ای و جستجوی کار را فراهم می کند.

ویادئو از طریق نسخه وب و نرم افزار های موبایل برای iOS و Android قابل دسترس است. این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۱۷ مورد توجه شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت قرار گرفت و توسعه دهندگان برنامه به طور فعال در آن مشارکت کردند.

از آنجا که ویادئو در اروپا و آفریقا بسیار محبوب است، برای کاربرانی که به دنبال شبکه اجتماعی حرفه ای هستند، این شبکه به عنوان یک جایگزین مناسب برای لینکدین (LinkedIn) مطرح شده است. همچنین، برخی از کاربران از قابلیت های ویادئو مانند محیط کاربری دوستانه تر و فعالیت های اجتماعی بیشتر آن نسبت به لینکدین استفاده می کنند.

در کل، ویادئو یک شبکه اجتماعی حرفه ای موفق است که به کاربران امکان می دهد روابط حرفه ای خود را ایجاد و توسعه دهند و با کسب و کارهای مختلف در سراسر جهان در ارتباط باشند. با بیش از ۶۵ میلیون کاربر فعال و پوشش در بیش از ۲۰۰ کشور، ویادئو به عنوان یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی حرفه ای در جهان شناخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *