پیش بینی عددی وضع هوا

آموزش پیش بینی عددی وضع هوا به صورت مفهومی و به زبان ساده، معرفی کتاب های مرجع، دانلود جزوه اساتید برتر، فیلم های آموزشی تدریس اساتید دانشگاه های مختلف، نمونه سوالات تستی و تشریحی تالیفی، آزمون های سراسری و بین المللی مرتبط با این درس به تفکیک رئوس مطالب به زبان فارسی و انگلیسی در این مقاله از سایت با شما مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

هدف از یادگیری درس پیش بینی عددی وضع هوا :

حل عددی معادلات حرکت و پیش بینی وضع هوا به روش عددی

رئوس مطالب درس پیش بینی عددی وضع هوا :

  1. مروری بر معادلات حاکم بر حرکت هوا
  2. مبانی روش های تفاضلی متناهی
  3. طرح واره های تفاضل ‎GS‏ زمانی معادلة پخش و معادله فرا رفتی
  4. تفاضل گیری فضایی در یک بعد
  5. تفاضل گیری در بیش از یک بعد و مدل های بسیط
  6. شبکه های آرکاوا
  7. پارامترسازی و معرفی مدلهای هواشناسی

منابع آموزش درس پیش بینی عددی وضع هوا :

Numerical Methods for Wave Equations in Geophysical Fluid Dynamics, D. R. Duran, Springer-Verlag, 1998‏

‎Numerical Prediction and Dynamic Meteorology, G. J. Haltiner and R. T. Williams, 2 Edition (or latest), John Wily & Sons, 1980‏

جزوات آموزشی درس پیش بینی عددی وضع هوا :

به زودی جزوات آموزشی اساتید مختلف در ارتباط با آموزش این درس را از طریق همین بخش با شما کاربران عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلم های آموزشی درس پیش بینی عددی وضع هوا :

به زودی فیلم های آموزشی مرتبط با تدریس این درس به زبان های فارسی و انگلیسی توسط اساتید متفاوت از طریق این بخش در دسترس شما مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

مشارکت در بهبود آموزش درس پیش بینی عددی وضع هوا :

به پایان یکی دیگر از محتواهای بخش آموزش فیزیک به زبان ساده سایت رسیدیم. اگر استاد، معلم، مدرس، محقق و یا حتی دانشجو این درس هستید و در طول دوران یادگیری و یا آموزش این درس با نکات یا مفاهیم تازه جدیدی آشنا شدید که در این مقاله به آن هیچ اشاره ای نشده یا در صورت بیان، امکان بهبود آن وجود دارد و یا حتی اگر با منبع آموزشی دیگری (متن،صوت، ویدیو و …) در ارتباط با یادگیری هر چه بهتر درس پیش بینی عددی وضع هوا آشنایی دارید که در اینجا به آن اشاره ای نشده است. من و سایر مخاطبان این برگه بی صبرانه منتظر هستیم تا شما یافته های خودتان را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. مسلما بسیاری از یافته های بدیهی مدنظر شما فرهیخته گرامی،می تواند تسهیل کننده یادگیری دیگر علاقه مندان این درس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *