Hide and Show در jQuery :

jQuery یک کتابخانه جاوااسکریپت است که برای تسهیل کار با DOM و ایجاد انیمیشن ها و افکت ها در وبسایت ها استفاده می شود. از بین انواع افکت ها و انیمیشن های موجود در jQuery، یکی از مهمترین آنها Hide and Show است. Hide and Show به کاربر اجازه می دهد تا المانی خاص را پنهان کند و مجدداً آن را نمایش دهد.

برای استفاده از Hide and Show در jQuery، ابتدا باید jQuery را به وبسایت خود اضافه کنید. می توانید jQuery را از وبسایت رسمی آن دانلود کنید و یا از سرویس های CDN معروف استفاده کنید. برای اضافه کردن jQuery به وبسایت خود، کافیست فایل jQuery را به کد HTML خود اضافه کنید:

“`html

“`

حالا که jQuery به وبسایت شما اضافه شده است، می توانید از Hide و Show استفاده کنید. Hide و Show دو تابع در jQuery هستند که از آنها برای پنهان کردن و نمایش المان ها استفاده می شود. برای استفاده از این دو تابع، باید المان مورد نظر را انتخاب کنید و سپس تابع Hide یا Show را اجرا کنید.

“`javascript
$(document).ready(function(){
$(“button”).click(function(){
$(“p”).hide();
});
});
“`

در مثال بالا، با کلیک بر روی دکمه، تابع Hide بر روی تمام المان های p اجرا می شود و آنها را پنهان می کند. برای نمایش مجدد المان ها، می توانید از تابع Show استفاده کنید.

“`javascript
$(document).ready(function(){
$(“button”).click(function(){
$(“p”).show();
});
});
“`

در مثال بالا، با کلیک بر روی دکمه، تابع Show بر روی تمام المان های p اجرا می شود و آنها را نمایش می دهد. برای اجرای Hide و Show به صورت ترکیبی یا همزمان، می توانید از تابع Toggle استفاده کنید.

“`javascript
$(document).ready(function(){
$(“button”).click(function(){
$(“p”).toggle();
});
});
“`

در مثال بالا، با کلیک بر روی دکمه، تابع Toggle بر روی تمام المان های p اجرا می شود و وضعیت نمایش آنها را تغییر می دهد.

با استفاده از Hide و Show در jQuery، می توانید عنصر های وبسایت خود را به صورت دلخواه پنهان کنید و نمایش دهید. این قابلیت به شما امکان می دهد تا وبسایت خود را با افکت ها و انیمیشن های جذاب تر و دیدنی تر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *